What To Do At Home As a Couple

You are home alone, just you two, but might be asking like what to do at home with my partner? Try to come up with some fun things to do together as a couple, that will actually strengthen your relationship or teach you something new about your loved one.


Doma je nuda a nevíte, co s ní? Nuda je bohužel zabijákem vztahů a je třeba s tím něco dělat. Ať už jste doma zavření kvůli špatnému počasí, nemoci nebo momentální karanténě kvůli korona viru je zde spousta možností. Co tedy dělat doma s partnerem / partnerkou?


1. Create a home workout routine or try new things like acro (couple) yoga. There is no need for a gym when you can exercise and break a sweat at home. Just simply find a video of some sort on Youtube and get into it. When it comes to the acro yoga we had so much fun trying all the postures and found out it´s not that easy as we thought, but love to practise.

Vytvořte si společný fitness program nebo vyzkoušejte nové style jako akro jógu pro páry. Kdo potřebuje fitko, cvičit můžete skvěle i doma, youtube je plné videí, jen si vybrat.

Když se vrátím k akro józe, není to jednoduchý, ale je to sranda. My jsme to také vyzkoušeli ve finále vůbec nešlo o cvičení, ale sranda to byla a to je důležitý. Zkusíme se však zlepšit.


2. Create a memory book/photo album. Now it´s a great time to go through all your past travels, memories and experiences and if you have a printer at home you can actually create a great book out of it or send it to companies, that would create a photo book for you. Like this you can keep it forever and who knows, maybe once show it to your kids and their kids. I love to look at old grandma photos and listen to the stories that link to it.


Vytvořte si knihu fotografií, či vzpomínek. Vytáhněte veškeré fotky z vašich předešlých cest, narozenin či dalších akcí a vytvořte si knihu vzpomínek. Nalepujte, kreslete, polepujte a dejte si dohromady něco, na co se budete moci podívat i za několik let, nebo ukázat svým vnoučatům.

Já třeba ráda posluchám, když nám babička vypráví o svém životě a doplňuje je fotografiemi ze svého dětství.

Každopádně je hezké si vzpomenout na to všechno co jste společně zažili. Velmi rychle zapomínáme a sem tam potřebujeme nějaké připomenutí.


5 LOVE LANGUAGES

5 jazyků lásky


3. Have breakfast in bed in the evening. Like really! Who gives what the time is and what you eat for dinner I personally think, that any time is a waffle/pancake time.


Snídaně do postele i k večeři. Jasně, myslím to vážně! Koho zajímá kolik je hodin nebo jaká je denní doba, já si myslím, že čas na palačinky nebo waffle je prostě kdykoli.

4. Work on a home improvement project. Oh, I personally love those. When I am stuck at home for too long I start to hate what I see and have to reorganize, sell and buy new. Get into some projects like painting your apartment walls, build a new headboard, or finally get around to fixing something that has been long broken. Regardless, working on a home project together is fun and builds teamwork, which is essential in any relationship.


Jak se staví sen. Vytvořte si nějaký domácí projekt - vymalujte, přestěhujte nábytek, opravte to, co je již několik měsíců nebo let rozbité nebo rovnou vytvořte nový nábytek či dekorace. Tohle já přesně miluju. Vlastně kdykoli jsem doma příliš dlouho, tak přemýšlím nad tím, co přestěhovat co prodat co změnit. Naštěstí se v tomhle s Metem shodneme, nebo spíš ... nechává mi volnou ruku.

Je to takové cvičení na spolupráci.

5. Have a day spa. The most sensual, effective way to unwind, reconnect, set the mood after and detach from all the outdoor stress. Light some candles, use some essential oils, put on some relaxing music, whip the oil out and give each other some nice massage. You might even do some manicure, hair mask .. whatever you feel like would be a go with your partner.

Udělejte si domácí spa. Perfektní možnost jak se uvolnit a s partnerem sblížit. Udělejte si zároveň masáž nebo pedikůru, ostříhejte si vlasy, udělejte si peeling zad, společně si dejte masku a okurky na oči ... cokoli! Pusťte si k tomu příjemnou nebo vaši oblíbenou hudbu, případně svíčky, esenciální oleje a mísu ovoce přesně tak, jak by to udělali v profesionálním salonu.

HOW TO HAVE A LASTING RELATIONSHIP - read the blog

Jak si udržet dlouhotrvající vztah


6. Cook and bake together. You can do it like a competition of who makes the best pasta. Or one makes the main meal and the second one does dessert. Then, depends on your weather, you may have a picnic on your balcony or a backyard.


Vařte a pečte společně. Společné vaření třeba se sklenkou vína a italskou hudbou je přeci romantika sama o sobě. Pokud máte dostatečně velkou kuchyň, dejte si soutěž kdo uvaří lepší jídlo. A nebo ještě lépe, jeden udělá hlavní chod a ten druhý dezert.

No a pak si můžete udělat piknik na zahradě nebo na balkoně, to je přeci super ne?


7. Take a bath together. There's nothing like relaxing in a warm bath after, full of foam and let all the stress leave our body. You can add some candles for a romantic evening or rubber ducks and bath games for some silly moments, it's up to you.


Společná koupel, se většinou bere jako něco romantického. Ta naše poslední byla naprostá tragedie, která připomínala groteskní komedii. Voda nám tekla příliš pomalu a na napuštění jsme museli čekat téměř hodinu. Když jsme se dostali do vody byla studená, dohořela nám svíčka, bublinky nevydrežely a začla se vypouštět voda.

Nicméně jaké si to uděláš takové to máš. Může to být úžasná romantika se šampaňským a čokoládou a nebo taky sranda s kačenkama, loděma či vodníma pistolkama.

8. Play a board/computer/card game. All of us now have computers with some online games or even on Facebook. I am sure you might even find some cards or Twister is a classic you probably haven't played in a while. So spend a night in and brush up on your contortionist skills. Who knows? It could lead to some interesting midnight bedroom play (Pssst...)


Zahrajte si nějaké deskové/karetní/ počítačové hry. Snad všichni máme již doma počítač nebo i dva, možná někde v krabici najdete i playstation. Tak do toho dejte si odvetu! Můžete si ale tak stejně zahrát staré dobré lodě nebo piškvorky, kde potřebujete jen kousek papíru. Pokud máte karty tak hru Prší. Naše oblíbená je desková hra Žížaly, což je téměř nekonečná hra, kde se ustavičně, po stoupnutí na hlavu žížaly, vracíte na začátek hry.

A samozřejmě jsou i ehm postelové hry, že? Kostičky s polohama, karty s úkolama ... bavte se.

9. Spend an afternoon reading newspapers, magazines or books and then share .. Grab some of your favorites and enjoy an afternoon with written words. A little culture never hurt a relationship. Plus, you'll have tons of topics to discuss afterwards, especial if you read some motivational or historical topics.


Udělejte si čtenářské odpoledne. Ať už to jsou noviny, časopisy, motivační knihy či skripta, můžete tak mít krásné odpoledne v tichosti vedle sebe a následně si budete navzájem říkat své dojmy a poučení.

Naučíte se zastavit a naslouchat tomu druhému, povedete diskuze a uvidíte, jak si vedete při rozdílných názorech.

BEST TRAVEL MOVIES TO WATCH

NEJLEPŠÍ CESTOVATELSKÉ FILMY


10. Take some fun online personality tests together. This could be a risky business, but if you're both just doing it for fun then who cares? Find some funny crazy online quiz like this for example and see how you do.


Udělejte si online testy osobnosti. Internet je plný podobných testů. Buďto pro individuální osoby a jak budete odpovídat na otázky o sobě samých, partner vám bude pomáhat a vy tak zjistíte, jak vás vidí on versus co si myslíte vy. Případně si najděte partnerské testy, jak se k sobě hodí vaše znamená, jaká bude vaše budoucnost apod. Neberte to však příliš vážně, je to jen takové cvičení pro páry opět na komunikaci a možná i zvládání konfliktů.

11. Have a movie night! Get popcorn, chocolate, wine or beer and snuggle under a blanket together. If you already do movie nights, shake it up a little and organize a themed marathon instead. Have you ever watched all the Lord of the Rings or even better all of the Harry Potter movies in a row? You may even go for a marathon of Game of Thrones (never watched that my self)


Udělejte si domácí kino! Vyndejte popkorn, čokoládu, zmrzlinu či talíř sýrů a víno, no prostě to co máte rádi a uvelebte se před televizí nebo projektorem (o tom napíšeme více v dalším článku) Podívejte se společně na černobílé klasiky, na váš oblíbený film, byť jste ho viděli již tisíckrát, a dabujte herce vlastními slovy. A nebo trochu jinak ... rozjeďte maraton! Viděli jste někdy již všechny díly Harryho Pottera a nebo Pána Prstenů za sebou?

Možná vám unikla Hra o Trůny, pro ás lépe, že nemusíte čekat na nové díly a prostě pojedete jeden za druhým.

PIN THIS
Recent Posts

See All
Capture.JPG

Mathew & Klara

We are a couple who overcame a long-distance relationship and strongly believes that

Life is in our hands

We write about travel-related content and minimalistic lifestyle with natural roots. We want to inspire like-minded people to travel and live sustainably as well as enjoy their everyday life at home together filled with love and happiness.

Read more

Lightroom

presets

Mauritius.png

Download our presets and adjust your photos like us

Youtube

Airbnb

Refurbished Kitchen

Get a discount for accomodation and experiences with this link and travel like us.

Capture.JPG

Czech e-shop with natural cosmetics and eco products

online courses

LEARN PHOTOGRAPHY, BUSINESS, DESIGN, DRAWING AND MUCH MORE ...

E-book

Beginners guide to professional looking Instagram is an e-book with 34 pages to help you boost the Instagram game.

Canva

igpost-food.png

create designs for social media like a pro!

Graphic design made easy

twisto platba
Czechia

M&K International

© Subject to Copyright

Travel couple blogger, lifestyle travel blogger from prague , lifestyle blogger, Czech republic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now