The Best Travel Movies To Watch

I guess that everybody has a TV and nowadays we might spend some more time in front of it than ever. I wrote about it already, that we sold our TV and now have just a projector and i have to say, that now, our movie nights are way more special.

It is not just watching a movie it is truly and properly a movie night with all the set up like something to eat, something to drink, cuddle blanket and so on. We also do not watch that often, maybe like once a week.


Vždycky jsem milovala dobré filmy a návštěvu kina. S Mathewem jsme nerandili a tak si teď dopřáváme domácí kino díky projektoru potom, co jsme prodali televizi.

Přátelé, to vám mohu naprosto doporučit! Neztrácíte čas před televizí, neposloucháte negativní zprávy ani otravné reklamy, prostě jen sledujete film, který chcete.

Teď se potřebuju ještě zbavit telefonu :D


Anyhow, as we were now all been denied travelling (for a good reason i wanna add) we might miss it badly, at least i do, especially with cancelled trips. I thought you guys would like some travel movies recommendation.

Sometimes it is hard not to start packing.


A protože teď nelze cestovat, udělejte si cestovatelský večer díky těmto super filmům! Jen pozor, ať nezačnete balit, některé filmy jsou opravdu návykové.


The secret life of Walter Mitty - Walter Mitty a jeho tajný život

I have to put this one as first as we saw it pretty recently and i fell in love with it. The main character is Ben Stiller and hold on a second ... his movies are oftentimes pretty crazy, i know, but this one is different. Starts in New York and with some crazy twists it moves to Iceland and Greenland and with me loving all the northern lush green countries this was the best movie in the last month i saw.


Tenhle musím dát jako první, neboť jsme ho viděli nedávno a zamilovali jsem si ho. Hlavní postavou je Ben Stiller a vydržte vteřinu ... jeho filmy jsou často typu šílené komedie, já vím, ale tohle je naprosto jiný typ filmu. Samozřejmě stále s humorem, ale s mnohem uhlazenějším. Film začíná v New Yorku a po pár zvratech se přesune na Island a do Grónska. Vzhledem k tomu, že miluji vše severské, tak mě tenhle film s úžasnými scenériemi a hezky vybranou doplňující hudbou hodně oslovil.


Eat Pray Love - Jíst Meditovat Milovat

An incredible journey of one woman who gets fed up with her regular life and 9 to 5 job. Beautifully showcasing several countries and you might have the urge to pack your bag too.


Úžasná cesta ženy, která se rozhodne objevovat svět a sebe sama po rozvodu s partnerem. Krásné záběry z Itálie, Indie a Indonésie. Nezaručuji, že nebudete mít nutkání si sbalit pár švestek a také odjet.HOW TO SAVE UP FOR A TRIP - read the blog

JAK NAŠETŘIT NA DOVOLENOUThe Best Exotic Marigold Hotel - Báječný hotel Marigold

A beautiful combination of Hollywood with Bollywood. A very chilled movie filled with some laughs, colors and Indian culture. There two of them and i would happily watch them both again.


Několik seniorů z Británie jede žít nový a přepychový život do Indie. Teda tak si to alespoň myslí. Úžasná kombinace Hollywoodu a Bollywoodu, film plný barev, humoru a životních příběhů. Hotel Marigold má i druhý díl a já bych si klidně pustila oba dva ještě jednou.


To Rome with Love - Do Říma s láskou

Ah ... Rome. It was our first trip with Mathew and so it will always have a special place in our heart. I love the movies where you have several life story narratives and this is exactly it. It is funny as well as crazy and beautiful, filled with typical Italian vibe and some lingo.


Ah ... Řím, naše první společná krátká cesta do zahraničí. Řím ude vždy mít speciální místo v našich srdcích a proto se nám tento film tak líbil. Nádherně ukazuje uličky tohoto romantického města a vypráví příběh několika lidí naráz. Zažijete pověstnou Itálii se vším všudy z pohodlí domova.


Letters to Juliet - Dopisy pro Julii

Very nice and calm romantic (not too sweet) movie from Verona and the surrounding. Filled with some so typical Italian music, light humor and scenery to continue to dream about. A touching story of an elderly couple.


Na romantické filmy mě moc neužije, ale kdo by si neposlechl klasické italské písníčky mezi tím, co bude projíždět vinice v okolí Verony? Jde tu vlastně o příběh starší dámy, která se i po letech snaží najít svou lásku z dob mládí a pomáhá ji při tom mladá američanka Julie, která se do Itálie vydala se svým snoubencem.

Ano romantika, ale ne taková ta klasická přeslazená a nám se film moc líbil.


Mamma Mia

Oh gosh, this movie is so positive, full of great ABBA songs. If Greece was not on your bucket list until now, i am sure it will get there after this movie. I personally liked the first one more and would watch it again. Not so much the second one.


Film který vás naprosto zvedne ze židle. Buďto budete tančit, zpívat a nebo rovnou balit do Řecka. A pokud Řecko se do teď nedostalo na váš cestovatelský seznam, tak po tomto filmu, tam určitě bude. Nádherná scenérie s romantickým příběhem, vtipem Maryl Streep a úžasnou klasikou od skupiny ABBA.


Under the Tuscan Sun - Pod Toskánským Sluncem

Honestly? This movie actually speaks about my crazy dream i once had. Just find some old house, reconstruct it and live the Bella vita with my Italian neighbors under the hot Tuscan sun. Great movie.


Cestovatelka se vydá za kamarádkou do Toskánska, to ji nadchne natolik, že si koupí vilu a zůstane. Jak se asi rekonstruuje dům v Itálii s jejich ustavičnou magnana a dolce vita aneb hlavně nespěchat?5 TIPS TO TRAVEL AS A COUPLE - read the blog

5 TIPŮ JAK CESTOVAT V PÁRU


A Good Year - Dobrý ročník

A very hard question, where would you rather spend your life ... in a crazy but well-paid job in London or in Provence in your chateau, that you just inherited along with the vineyards? You must watch to know how he decides.


Velmi těžká otázka .. zůstali byste raději v pulzujícím Londýně s velmi dobře placenou prací jako investor, nebo se raději přestěhovali na Francouzský venkov do právě zděděné vily s rozsáhlými vinicemi?

Jak se hlavní postava rozhodla se už budete muset podívat sami. Víno k tomu prosím.


Midnight in Paris - Půlnoc v Paříži

Woody Alan´s movies are always interesting. Here you have a couple on a vacation in Paris, but wait what happens after midnight. You can find yourself in another century, in a company of very interesting people and find this entirely new perspective on Paris.


Filmy Woodyho Alana jsou občas velmi zvláštní. Zde máme pár, který jede do Paříže jako doprovod rodičů, ale počkejte co se stane po půlnoci. Můžete se ocitnout v jiném století, ve společnosti velmi zajímavých lidí či ve společnosti velmi zajímavých lidí.


Into the Wild - Do divočiny

Love movies based on an actual story and love movies that are in nature. This was a very nice sometimes very scary, strong story with some pretty views of the Canadian mountains and forests. Just do not try to seek the bus in real life. I read they had to rescue several people.


Filmy, co se zakládají na pravdivém příběhu mě vždy fascinovaly. U tohoto filmu se budete chvíli smát, chvíli se bát, ale váš večer bude naplněn úžasnými scenériemi z Kanadských hor a přírody.

Jen se prosím vás nevydávejte k tomu autobusu, jako již několik lidí, které bylo třeba z divočiny zachraňovat. Jedná se totiž opravdu o konec světa a civilizace je velmi daleko.


Eurotrip

This is a controversy. It is so funny, nothing really serious and probably rather for a younger generation, but the main character gets to go to London, Paris, Amsterdam, Bratislava, Berlin, and Rome .... little secret to tell - it was almost entirely shot in Prague!


Tohle je trochu kontroverzní film bych řekla. Je vtipný, nic seriózního a možná spíše pro mladší generaci, ale garantuji vám, že se jejich eskapádám nasmějete. Hrdinové tohoto filmu navštíví města jako je Londýn, Paříž, Amstrdam, Bratislava, Berlín a Řím, ale pozor, nezahlédli jste matičku Prahu? Ano! Drtivá většina scén je právě z Prahy!


In Bruges - v Brugách

I have to confess, that i did not really get the plot there or the movie itself, but the architecture of the town Bruges is breathtaking. We almost went there last year, just because of this movie, but then it did not work out. Too many dreams too little time.


Musím se přiznat, že zápletka filmu nic moc, nebo jsem jen nedávala moc pozor. Černá komedie o násilí, podvodech a cti. Film byl vypuštěn do kin s podtitulem "Nejdřív střílej, potom obdivuj památky". Památky jsou opravdu nádherné a architektura je naprosto dechberoucí. Naštěstí je tam toho vidět dost a tak se nemusíte soustředit na zbraně.

Každopádně mě s přehledem přesvědčil o návštěvě.


The Beach - Pláž

Oh, amazing beach, nothing but nature, who would not want to live at least for a while like Leonardo Dicaprio in this movie? Unfortunately, this movie got that famous, that it absolutely ruined this particular beach and its ecosystem.

The bright and dark side of travel.


Úžasná a široká pláž, nikde nic jen příroda. Kdo by řekl ne takovému životu, alespoň na chvilku? Bohužel tato pláž je opravdová a po vydání tohoto filmu se stala velmi populární, což mělo za následek zničení místního ekosystému a pláž byla tak státem uzavřena pro veřejnost.

Ta světlá a stinná stránka cestování.HOW TO REDUCE WASTE AT HOME - read the blog

JAK ZREDUKOVAT ODPAD V DOMÁCNOSTI


PIN THIS

Recent Posts

See All
Capture.JPG

Mathew & Klara

We are a couple who overcame a long-distance relationship and strongly believes that

Life is in our hands

We write about travel-related content and minimalistic lifestyle with natural roots. We want to inspire like-minded people to travel and live sustainably as well as enjoy their everyday life at home together filled with love and happiness.

Read more

Lightroom

presets

Mauritius.png

Download our presets and adjust your photos like us

Youtube

Airbnb

Refurbished Kitchen

Get a discount for accomodation and experiences with this link and travel like us.

Capture.JPG

Czech e-shop with natural cosmetics and eco products

online courses

LEARN PHOTOGRAPHY, BUSINESS, DESIGN, DRAWING AND MUCH MORE ...

E-book

Beginners guide to professional looking Instagram is an e-book with 34 pages to help you boost the Instagram game.

Canva

igpost-food.png

create designs for social media like a pro!

Graphic design made easy

twisto platba
Czechia

M&K International

© Subject to Copyright

Travel couple blogger, lifestyle travel blogger from prague , lifestyle blogger, Czech republic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now