ONE DAY SAFARI NEAR CAPE TOWN Aquila game resort


Visiting or experiencing Safari was my dream, very high on my bucket list and always on my mind. When we visited Cape Town South Africa a couple of years ago i was blown away and it was my first experience with the African continent. (When i don´t count a week on Cabo Verde Island.)

When we booked the tickets for our next visit in December 2019 i was on a mission to find ourselves some Safari near Cape Town we could go to. Sadly i found out, that they are kinda over our budget, but there are couple options, just couple hours drive outside of Cape Town and that is where i stumbled across the Aquila Private Game reserve, that is open to the public as well, not just hotel guests, and does this one-day Safari experience.

Navštívit nebo zažít Safari byl můj sen, jeden z mnoha se musím přiznat, ale tenhle byl velmi vysoko na mém takzvaném bucket listu, seznam přání chceteli?

Když jsme před pár lety navštívili Kapské město v Jižní Africe, byla jsem naprosto nadšená, byla to moje první zkušenost s Africkým kontinentem, pokud nepočítám Kapverdské ostrovy.

A letos, když jsme kupovali letenky na naši další návštěvu v prosinci 2019, rozhodla jsem se, že prostě pojedeme na Safari a basta fidli!

Věděla jsem, že to nebude žádná levná záležitost, ale ty ceny? Pomalu jsem začala ztrácet naději, že se tam někdy podívám. Je to většinou daleko, takže cesta no a pak ten hotel a peněženka vám pomalu bere roha.You can book directly with them and drive there on your own in case you have rental. They also provide a shuttle, which i find rather expensive (almost the price of the Safari itself) or you can book it via an agency which is what we did. We were in touch with the African Blue Tours who provided excellent customer service.

Naštěstí, a teď díky bohu za reklamy, na mě někde vyskočila upoutávka na jednodenní Safari poblíž Cape Town. Nevěděla jsem, že se dělají i jednodenní exkurze a že by byla možnost tak blízko.

Aquila Private Game Reserve je jen dvě hodiny od města a nabízí balíček jednodenního Safari se snídaní a obědem. Svůj zážitek si můžete rezervovat přímo přes hotel a dojet po vlastní ose, pokud si pronajímáte auto, případně nabízí transfer (který je skoro stejně drahý, jako Safari balíček jako takový) a nebo rezervujete skrze agenturu. My jsme si vybrali African Blue Safaris, jejich servis byl naprosto úžasný!

Odpovídali velice rychle na emaily a dokonce došli i do hotelu (který nás naprosto ignoroval - Happy Rhino Hotel jen tak mimochodem nedoporučujeme), aby zjistili, zda tam opravdu naši rezervaci mají.
We started with a pick up by our hotel in Cape Town. Jumped on to a minivan with some other tourists from America, France, England, India ... it was a great international group i have to say. We headed to the Karoo, a semi-desert region outside the city. In two hours’ time, we found ourselves at Aquila’s property, greeted by a glass of sparkling wine and directed to the breakfast buffet, which is included in the price, after which we joined our group and pile into a big safari vehicle, ready to spot some wildlife. The game drive is a two-and-a-half-hour affair that took us all around the reserve.


Náš den začíná vyzvednutím v hotelu v Kapském městě, kde naskočíme do bílého, typického minivanu k dalším turistům a seznámíme se s velmi ukecaným řidičem. V autě byla směska lidí z Ameriky, Francie, Anglie, Indie .... Po vyzvednutí všech si to míříme do Karoo, polopouštní oblasti mimo město. Po cestě je toho spousta k vidění, jak lesy, pláně, jezera, hory tak i velmi chudé čtvrti a téměř pouštní oblasti. tady bych opravdu nechtěla zůstat. Za dvě hodiny jsme před areálem Aquila resortu, kde nás vítají sklenkou místního, šumivého vína a přes recepci hotelu nás směřují na bufetovou snídani, která je zahrnuta v ceně.

Po snídani se připojujeme k naší skupince a hromadně se suneme do velkého safari vozidla, kde dostáváme lekci toho, jak se chovat ... tam venku.


We were able to see the gentle giants - elephants, those are my favorites, but to see them simply just roaming around was very special. We got to see bathing hippos, running ostriches, gracefully walking zebras, relaxed rhinos, elegant giraffes as well as yawning lions. We stopped along the way in a hut, just to stretch our legs, get some water, use the restrooms and simply indulge in the wilderness that was all around us.


Během 2 a půl hodiny jsme viděli mé oblíbené slony, koupající se hrochy, lenošící nosorožce, pštrosy v běhu, ladné žirafy, zívající lvy i půvabně se pohybující zebry.

Během cesty se zastavujeme u chaty s občerstvením, kde nám je k dispozici toaleta, trocha stínu a samozřejmě i voda, džus či opět výborné šumivé víno - což v 36 stupních opravdu moc nedoporučuji. Jakmile si protáhneme nohy a vypijeme téměř litry vody se vracíme zpět do rezortu, kde na nás už čeká oběd ve formě bufetu.


As we got back to the hotel grounds it was lunchtime and there was an impressive buffet ready for us. Luckily for me, there were as many salad and vegetarian options as there were meat options - South African cuisine can be very much carnivorous. We eat overlooking the swimming pool and game reserve, getting excited as we spot elephants again in a short distance. The absolutely perfect and peaceful moment i could not be more grateful for.


Jihoafričani jsou velcí maso-jedlíci, mají ho téměř na jakýkoli způsob, ve všech jídlech. Byla jsem ale ráda, že se zde myslelo i na vegetariánské varianty, kterých tu bylo požehnaně. Jsem sice člověk malých porcí, ale tady jsem si přidala. Jedli jsme pod typickou Safari střechou ze suché trávy, poslouchali šplouchání bazénu a zvuky místních ptáků.

VIDEO FROM A MONTH IN CAPE TOWNWe obviously could not leave without a dip into the hotel pool, which we slightly regretted doing so quickly as it was very cold. Refreshing one would say. We enjoyed our time, our view, each others company and we never wanted to leave this perfect bubble, but the time has arrived and after 6 hours we were on our way back to Cape Town and to reality.


Samozřejmě jsme nemohli odejít bez vyzkoušení hotelového bazénu, čehož jsme trochu litovali, jelikož jsme se chtěli velmi rychle shladit, do bazénu jsme v podstatě hupsli a ejhle, byl sakra studený. Někdo by možná řekl osvěžující, ale já měla tak trochu omrzliny.

Hodinku a půl na lehátku jsme si ale užili, vždyť jsme byli spolu v Africe a na obzoru se nám procházeli sloni, bylo to naprosto dokonalý. Bublina ale musí jednou prasknout a tak nastal čas se vrátit do reality a po šesti hodinách i do Kapského města. Díky fotkám a videu na to však nikdy nezapomeneme.


Aquila rezervace je soukromá a vznikla převážně záchranou zvěře před pašeráky, překupníky a cirkusy. Není to ale zoologická zahrada a zvířata se zde volně pohybují mezi sebou na několika hektarech půdy.

PIN THIS

#capetown #southafrica #safari #onedaysafari #africansafari

Recent Posts

See All
Capture.JPG

Mathew & Klara

We are a couple who overcame a long-distance relationship and strongly believes that

Life is in our hands

We write about travel-related content and minimalistic lifestyle with natural roots. We want to inspire like-minded people to travel and live sustainably as well as enjoy their everyday life at home together filled with love and happiness.

Read more

Lightroom

presets

Mauritius.png

Download our presets and adjust your photos like us

Youtube

Airbnb

Refurbished Kitchen

Get a discount for accomodation and experiences with this link and travel like us.

Capture.JPG

Czech e-shop with natural cosmetics and eco products

online courses

LEARN PHOTOGRAPHY, BUSINESS, DESIGN, DRAWING AND MUCH MORE ...

E-book

Beginners guide to professional looking Instagram is an e-book with 34 pages to help you boost the Instagram game.

Canva

igpost-food.png

create designs for social media like a pro!

Graphic design made easy

twisto platba
Czechia

M&K International

© Subject to Copyright

Travel couple blogger, lifestyle travel blogger from prague , lifestyle blogger, Czech republic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now