Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

Jezero Morskie Oko v Polsku se nachází zhruba 30 minut jízdy od známého horského města Zakopane. Toto horské jezero bylo na našem pomyslném seznamu od té doby, co jsem někde na internetu viděla nádhernou fotografii smaragdově zbarveného jezera, které leželo přímo před vysokou horou. Nádherný pohled. Tento rok jsme dostali šanci navštívit polské hory spolu s městem Zakopane a samotným Mořským Okem. Jaká byla naše zkušenost a co můžete od místa očekávat?


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

HOW NOT TO GET SICK while travelling


Přijeli jsme v 8:40 ráno, stáli jsme hodinu a půl ve frontě na parkování jen proto, aby nám bylo následně řečeno, že je parkoviště plné a tak máme pro dnešek smůlu. Další možností je nechat auto v nejbližší vesnici a vzít si taxi nebo autobus. My jsme se však rozhodli, že ten den půjdeme jinam a vrátíme se další den brzy ráno. To jsme přijeli již v 7 hodin a na již z poloviny plném parkovišti zaplatili 30pln. Později jsme zjistili, že se dá parkování koupit online.


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

FIRST FLIGHT TIPS from a cabin crew


Cesta je asfaltová a to až k jezeru, a tak se sem mohou vydat opravdu všichni. Až tedy na pejsky, na to pozor, je to bráno jako národní park a psi sem mají zákaz vstupu (ikdyž lidé to tu znečisťují mnohe více) Od parkoviště k jezeru je to 9km. Po cestě jsou dvě stanoviště se suchými záchody (do lesíka se nechodí!) a pokud se vám nechce šlapat, pak se můžete svézt koňským povozem. My jsme osobně proti a nemyslíme si o tom nic pěkného, jelikož jsme viděli, jak spocení koně funí do kopce s 12ti lidmi (plus vozka) na voze.


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane
Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

U jezera je dřevěná chata, která slouží jako hotel s restaurací. Venku je pár stolů k sezení (protože proč byste byli uvnitř), nebo si můžete sednout k jezeru na nějaký ten šutr, což jde pouze ráno, kdy není tolik lidí. Jakmile jsme se odpoledne vraceli, už jsme neměli skoro ani kam šlápnout. Mnoho lidí se však zastaví tady a proto vám doporučuji se vydat dál podél jezera. Počítejte však s pěkným výšlapem. Třeba na Czarny Staw pod Rysami (to je ta kratší varianta) Cest a možností je tu však mnohem víc.


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane
Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane

Musíme říct, že jsme měli v plánu jet do hor, abychom našli klid, ticho, poslouchali jen zvuky listů ve vzduchu a zpěv ptáků na stromech. Toho tu bylo pomálu. I když to byl opravdu krásný pohled, tak stejně můžeme s čistým srdcem říct, že bychom se sem již nevrátili a to jednoduše kvůli tomu masivnímu množství lidí.


PIN THIS


Jezero Mořské Oko v Polsku| Zakopane
Jezero Mořské Oko v Polsku| ZakopaneRecent Posts

See All
Capture.JPG

Mathew & Klara

We are a couple who overcame a long-distance relationship and strongly believes that

Life is in our hands

We write about travel-related content and minimalistic lifestyle with natural roots. We want to inspire like-minded people to travel and live sustainably as well as enjoy their everyday life at home together filled with love and happiness.

Read more

Lightroom

presets

Mauritius.png

Download our presets and adjust your photos like us

Youtube

Capture.JPG

Czech e-shop with natural cosmetics and eco products

online courses

LEARN PHOTOGRAPHY, BUSINESS, DESIGN, DRAWING AND MUCH MORE ...

E-book

Beginners guide to professional looking Instagram is an e-book with 34 pages to help you boost the Instagram game.

Canva

igpost-food.png

create designs for social media like a pro!

Graphic design made easy

twisto platba