How To Reduce Waste At Home


Keep reusable bags in your car/handbag.


This one is very easy and i have no idea why i haven´t done that way way sooner. I have an extra bag in every handbag or a backpack, cause you simply never know when you will need something or how much. Sometimes I go just for an avocado, but then land up shopping for three days. Let me say this one thing and that is that plastic is forever and our dependence on plastics is killing the Earth. There are way cooler bags that can be used over and over and over again. Just a small step a little change, but overall a big thing.


Mějte po ruce tašky.

Do kufru od auta, nebo do kabelky či batohu si dejte tašku, kterou budete moct, v případě náhlého záchvatu nakupování, využít a nekupovat další či plastové, co nabízejí v obchodech.

Tohle je tak jednouchý základ, který vás nic nestojí a rozhodně ušetří několik kilo plastu na skládkách. Pokud to chcete vzít ještě o level dál, tak si pořiďte (či vyrobte, třeba ze záclon) pytlíčky na ovoce, zeleninu a pečivo. Jen si představte tu krátkou životnost plastového pytlíku, třeba jen pro jedno jablko.

Use rags instead of paper towels.


You’d be surprised how many paper towels a household can go through when they’re readily available. You’d be even more surprised that once you stop using them, you won’t miss them at all. I keep a stack of rags in a kitchen drawer, and whenever there is a spill I wipe up and throw the rag into the washing machine. That’s really it! As easy as that. And if you still need some persuasion, then just think of money. How much one roll costs and how much do you need per week/month/year? The amount is pretty high isn´t it?


Používejte látkové utěrky namísto papírových.

Dyť je to papír, můžete namítnout, ten se rozloží. To sice ano rozloží, ale jednak je balen v plastu, jeho pořizování něco stojí a v neposlední řadě zabírá místo ve vašem koši a dále see bohužel netřídí.

Věřte mi, že je vlastně ani nepotřebujete a jakmile je přestanete používat, tak se ani zlobit nebudete. Utěrka na opravdu špinavou práci, může být i ze starého oblečení. Já same mám tzv špinavé utěrky (na opravdou a barevnou práci) a hezké utěrky (jen na mokré ruce v kuchyni)

Jakmile jsou špinavé, hodíte je do pračky a další den můžete zase v klidu použít.


OBCHOD ECONEA

CZECH STORE ECONEA

Shop the outer aisles and jars


The biggest amount of trash is from food packaging. The food with minimal to no packaging is usually in the outer aisles of the grocery store and in the middle, you have the pre-weight and extra wrapped specials for "better" price (Psst ... don´t fall for it)

If you have the opportunity to go to stores, where you can fill your own jars. There is starting to be more and more of them. Also, try some markets. You will definitely get better and seasonal (which is better for our body) goods than in a supermarket.

Me and Mathew we love to shop in the "no-packaging stores" we get to bring our jars, get exactly the amount we want, try a piece of that and a little bit of this one....


Zkuste nakupovat ve vnějších uličkách a bez obalu

Zkuste si někdy všimnout a myslím tím opravdu se podívejte (je to trik a občas to ani nevnímáme - prostě marketingová psychologie), že uprostřed uliček jsou většinou akce, speciálně balené téměř prošlé či shnilé kousky a také sezóní věci jako velikonoční vajíčka a případně další pochutiny.

Hodně se teď rozmáhají obchody bez obalu, nyní již i v DM drogerii nakoupíte stáčené čistící prostředky například.Use recycled toilet paper.


What is the point of recycling paper, if we don’t buy back products that actually use recycled materials? We buy 100% recycled TP and let me tell you, our ass does not feel the difference, but the planet does! Who needs to wipe their bum with bleached white tissue anyways? It is full of chemicals.


Používejte recyklovaný toaletní papír

Jednoduchá otázka, jaký důvod má recyklace, když si pak zpět nekupujeme výrobky z toho vytvořené? My třeba kupujeme jen recyklovaný papír, právě v DM, a garantuji vám, že to náš zadek nepozná. Naopak, poděkuje nám, protože bělidla, parfumace a další chemikálie, nejsou na pokožku zrovna nejlepší.

MINIMALIST LIFESTYLE HELPS FROM STRESS

MINIMALISTICÝ STYL ŽIVOTA POMÁHÁ OD STRESUThink of cosmetics


I know that liquid body wash is easy, but a bar of soap is really just as easy and you can totally skip the bottle waste. Plus like a bar of soap wrapped in a bit of paper is cute and with a bow can serve as a nice present.

Let´s talk about coconut oil. We have a jar at home ...i remove my make-up with it, brush my teeth with it, use it as a body oil after a shower and also a hair mask. There you go, four bottles spare and the jar is then used for storing nuts or other dry things in our pantry.


A co vaše kosmetika

Já vím, že tekutý sprchový gel je jednodušší, ale s kostkou mýdla ušetříte takového plastu navíc. A pokud se obáváte o hydrataci a vašei suchou pokožku, pak už dávno existuje super tuhá mýdla, která ani za mák nemají s vysušováním nic společného, ba naopak. Kolikrát jsou čistší, co se ingrediencí týče a jejich pěna není uměle vyhnaná chemií, která právě může vysušování podporovat.

Promluvme si taky o kokosovém oleji, určitě jste slyšeli již dost a tak to zkrátím - pasta na zuby, maska na vlasy, olej na tělo, odličovač .... všechny tyhle produkty pro mě zaštiťuje kokosový olej. Takže jen jedna sklenička, kterou pak upotřebím v kuchyni, třeba na koření.

Make a meal plan


Food waste is a big issue these days. We have the ability to buy anything and especially when we go shopping with an empty stomach, we buy way more than what we need. Then we land up throwing away stuff because it was overdue or molding.

Take some time, think of what you want to cook and go to the store with a list of items. Like this, you will less likely be buying what you don´t need. And then, you can even cook for several days ahead, so you skip the deliveries and take-aways, which are usually in plastic boxes.


Naplánujte si jídlo

Jídlo jako takové, má bohužel velmi velké číslo co se oběmu odpadu týče. jsme zhýčkaní a zmlsaní a tak když jdeme nakoupit nevíme co bychom a následně ty prošlé a nesnězené výrobky vyhazujeme.

My s Metem si děláme seznam jídla, které budeme ten týden jíst a dle toho seznam nákupní. Ano koupíme si i nějakou tu ňamku, ale jen tolik co sníme během dvou dnů ... nesyslíme.

Udělejte si chvilku a vytvořte si seznam, ušetří vám to jak čas - nebudete muset přemýšlet na jídlem každičký den a také vám to ušetří peníze - nakoupíte jen to co potřebujete, bez hovadinek kolem.


Bring a container with you when you go out to eat.


And i will very nicely continue on to the takeaway plastic. I know this probably sounds like a weird thing to do, but those Styrofoam takeout containers are the worst! If you know you don´t usually finish, then bring a small container with you.


Vemte si s sebou krabičku na jídlo

Jdete ven s přáteli a víte, že jste notorický nedojídač? Pokud nemáte někoho, kdo to za vás dojí, a chcete si zbytky vzít domů, pak si klidně vemte svou krabičku a požádejte obsluhu o její využití. Ve většině případů je to v pohodě, nikdo na vás nebude koukat divně, pokud tedy zrovna nejdete do Michellin restaurace (ale tam ty porce sní asi každý)

Tyhle plastové jednorázové boxy, co se používají v restauracích ... to snad nemusím ani vysvětlovat.

RELATIONSHIP FULL OF LOVE

VZTAH NAPLNĚN LÁSKOUDon’t buy plastic wrapping


Meaning don´t buy anything that comes in wasteful single-serving packages, like a banana or mango, really does not need to be wrapped. Sliced melon? Just get an entire one, i am sure you eat in any case. Then we have all the candy, chewing gum, granola bars (you can make your own ones and way better ones trust me!), popsicles - none of this is healthy in any case.


Nekupujte plasty

Myslím tím, nekupujte si zbožé, které je balená v několika vrstvách jednorázového plastu. Tak například, okurka či banán opravdu nepotřebují plastovou postýlku a přikrývku. Mají svou přírodní schránku.

Další jsou třeba již nakrájené ovoce viz pár kousků melounu na plastovém tácku - hergot kupte si celý, stejně ho sníte, mě je to úplně jasné!

Nu a samozřejmě různé chipsy, čokolády, tyčinky a další. Teď si asi klepete na čelo. Chápu, vzdát se toho není jenoduché, ale plastem neděláte dobře přírodě, cukrem svému tělu a penězi své pěněžence. A navíc, si můžete doma něco upéct. Vlastní tyčinky, dorty, granolu a budete tak alespoň mít kontrolu nad ingrediencema.


Stop buying things you do not need


If you do not need it now, chances are you may never. If you haven´t used that particular thing for a long time, than it might be time to give it or sell it away. Do not have several things for once i loose weight, once we have children, once we go somewhere special etc.

Sell it and make some extra cash. Your space will be breathing again.


Přestaňte shraňovat či nakupovat věci pro "co kdyby!" případy

Pokud to nepotřebujete teď, tak to prostě nekupujte. Pokud jste věc již dlouho nepoužili, tak ji prodejte nebo darujte. Nemějte doma zbytečnou kupu věcí, které pravděpodobně nikdy nevyužijete.

Stop buying plastic water bottles, please!


This one seriously has to stop. In absolute honesty, i myself love to time to time have a glass of coke, but i like to get it with my meal in a restaurant where i have it in a glass, or even better ... tapped (Not Coca Cola though, similar Czech drink called Kofola)

There have been studies to find out, that the tap water is actually better and closer to our body than the bottled one (obviously where save, like Europe)But then there is the thing of buying small bottle here and a small bottle there. Why don´t you have a nice, funny one that you can refill? I take it with me even on board of an aircraft,


Vyhněte se balené vodě a dalším "drinkům"

Ano, mluvíme tady hlavně o balené vodě v PET lahvích. Kohoutková vody je lepší než balená. Pokud jsem vám zbořila hrad z písku, tak se omlouvám. Je lepší, protože podléhá pravidelným kontrolám, má tu správnou teplotu a hlavně, je vždy čerstvá, nikde moc dlouho nestojí.

Máte k ní přístup kdykoli, za mnohem menší peníz a nezničíte si záda taháním těžkých balení.

Pokud nedokážete říct sbohem sladkému pití, tak vyzkoušejte domácí sirupy či ledové čaje(opravdu- jen černý čaj citron med a je to)

Mějte také u sebe láhev, kterou můžete naplnit vodou, ať už cestujete nebo běháte jen po městě. Nejen že omezíte odpad, ale i ušetříte.


#reducewaste #ecohome #noplastic

Recent Posts

See All
Capture.JPG

Mathew & Klara

We are a couple who overcame a long-distance relationship and strongly believes that

Life is in our hands

We write about travel-related content and minimalistic lifestyle with natural roots. We want to inspire like-minded people to travel and live sustainably as well as enjoy their everyday life at home together filled with love and happiness.

Read more

Lightroom

presets

Mauritius.png

Download our presets and adjust your photos like us

Youtube

Airbnb

Refurbished Kitchen

Get a discount for accomodation and experiences with this link and travel like us.

Capture.JPG

Czech e-shop with natural cosmetics and eco products

online courses

LEARN PHOTOGRAPHY, BUSINESS, DESIGN, DRAWING AND MUCH MORE ...

E-book

Beginners guide to professional looking Instagram is an e-book with 34 pages to help you boost the Instagram game.

Canva

igpost-food.png

create designs for social media like a pro!

Graphic design made easy

twisto platba
Czechia

M&K International

© Subject to Copyright

Travel couple blogger, lifestyle travel blogger from prague , lifestyle blogger, Czech republic

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now