3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí

Pokaždé, jakmile nastane 1. ledna, se lidé naprosto zblázní do svých novoročních předsevzetí, pouští se do věcí, které chtějí změnit. Chtějí buďto začít a nebo přestat dělat věci jako například:

Už nikdy nebudu jíst sladké

Budu cvičit každý den

Už nebudu žárlivá/ý a nebudu se hádat

Budu více číst

Začnu nový kurz


Zkuste si projít sociální sítě a uvidíte STOVKY „Tipů na novoroční předsevzetí“, z nichž si můžete vybrat. Členství v tělocvičně je rozhodně na vrcholu toho všeho, zdravé kuchařky mizí z regálů knihkupectví a veškeré sladkosti a potraviny obsahující cukr, končí v koších. Diáře jsou plné nejrůznějších slibů, které dáváme sobě i lidem kolem nás. Bohužel až 80% lidí to vzdá do druhého měsíce.


3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí

PROČ BYSTE NEMĚLI DĚLAT VÍCE VĚCÍ NAJEDNOU?3 důvody, proč byste si měli stanovit cíle a ne předsevzetí:


Novoroční předsevzetí jsou příliš velká a velkých snů dosahujeme pomocí milionů maličkostí.


Účel - Cíle vám pomohou žít s určitým záměrem. Účel nám dává jasné cíle a posouvá nás nad rámec naděje ke skutečnému úspěchu. Stanovte si cíle, abyste upřednostnili důležité věci. Pokud víte, na čem pracujete, můžete se lépe rozhodovat. Žít život účelně znamená přijít na to, co pro vás znamená nejvíce, a usilovat o to. Co baví právě tebe?


Směr - cíle vám nejen dají směr, ale také udávají finální destinaci. Každý potřebujeme nějaký bod, ke kterému se směřujeme. Přemýšlejte o svých cílech jako o zmapované cestě k úspěchu. Můžete žít život pasivně a nechat čas plynout, nebo můžete žít se záměrem a s určitým cílem. Nyní je čas začít myslet dopředu a promyslet si plán.


Úspěch - Když si stanovíte cíle a soustředíte se na své vášně, umožní vám to přeměnit to, co máte rádi, na něco, co můžete sdílet s ostatními. Přijít s cíli znamená zúžit to, čeho chcete dosáhnout. Například když řeknu, že se chci zlepšit jako blogger, stanovím si cíle, které jsou soustředěny kolem toho, jak se ve světě blogů protahuji.


Mějte na paměti, že předsevzetí jsou příliš neurčitá, nemají plán ani datum a může jich být příliš mnoho. Lidská mysl se může plně soustředit pouze na jeden cíl najednou (multitasking se nevyplácí) a proto je třeba plánovat a vytvořit si zvyk.

O vytváření návyků budeme psát v dalším článku.


PIN THIS


3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí
3 důvody, proč si stanovovat cíle a ne předsevzetí

Recent Posts

See All
Capture.JPG

Mathew & Klara

We are a couple who overcame a long-distance relationship and strongly believes that

Life is in our hands

We write about travel-related content and minimalistic lifestyle with natural roots. We want to inspire like-minded people to travel and live sustainably as well as enjoy their everyday life at home together filled with love and happiness.

Read more

Lightroom

presets

Mauritius.png

Download our presets and adjust your photos like us

Youtube

Capture.JPG

Czech e-shop with natural cosmetics and eco products

online courses

LEARN PHOTOGRAPHY, BUSINESS, DESIGN, DRAWING AND MUCH MORE ...

E-book

Beginners guide to professional looking Instagram is an e-book with 34 pages to help you boost the Instagram game.

Canva

igpost-food.png

create designs for social media like a pro!

Graphic design made easy

twisto platba