11 Jednoduchých a užitečných tipů pro cestování letadlem od letušky

Cestování ať už za prací či na dovolenou sebou nese určitá rizika, nepohodlí, ale i dobrou náladu a okamžiky očekávání. jak si ale cestování udělat jednodušší, pohodlnější a .. ehm čistější? Přinášíme vám zde 11 užitečných tipů na cestování letadlem, které se vám mohou jednoznačně hodit.


1. NE botám na vysokém podpatku

Jednoduše řečeno, do letadla nejsou pohodlné a nikdo z toho zde nebude ohromen. Také, pokud se něco stane, a budete nuceni se evakuovat pomocí skluzu, pak budete mít problémy se tam vůbec dostat a navíc si je před skokem musíte sundat a všichni víme, jak je to s pásky, když něco potřebujeme rychle.


2. Postarejte se o svou pleť

To znamená, žádný make-up na palubě letadla, protože vzduch zde je velmi suchý (pouze 12% vlhkosti) což vaši pokožku nakrásno vysušuje a zanechává ji hrubou a mdlou. Pleť naopak chcete hydratovat a to přes make up jde jen horko těžko. krém na ruce, hydratační tyčinka na rty a kapky do očí jsou také skvělá věc. Měli byste také myslet na krémy s SPF, protože jste mnohem blíže ke slunci, což znamená, že sluneční paprsky jsou ještě škodlivější, než na zemi. A věřte mi, že se opravdu můžete spálit i na palubě letadla za okénkem!


užitené tipy na cestování letadlem od letušky

3. Nepijte a nepoužívejte vodu z kohoutku

Byl proveden výzkum, který říká, že ve vodě jsou přítomny mikroorganismy, včetně bakterií všech koliformních forem! Nádrže na vodu se příliš často nevymývají (ve skutečnosti jednou za tři až šest měsíců) a ventil na plnění vody se nachází hned vedle toho odpadního ... musím vůbec pokračovat?


4. Nelétejte v drahém či světlém oblečení

Letadlo je obecně velmi špinavé, ne všechny povrchy a rohy se opravdu a důkladně umývají. Rovněž se může dojít k neočekávané turbulenca a na vašem novém/krásném/drahém oblečení vám přistane káva nebo těstoviny s rajčatovou omáčkou. 5. Vydezinfikujte si své místo

Nejedná se o paranoiu, ale o zdravý rozum v případě, že jste v uzavřeném prostoru, kde je 200 či více lidí pohromadě sedících na místech, kde ještě před chvílí seděli jiní a na úklid letadla bylo jen 20 minut. Více o bakteriích na palubě v tomto článku.


6. Zorganizujte se před nástupem a neberte si oho příliš

Letadlo je malé, uličky úzké a všude kolem jsou lidi. Pokud máte bundy, kufry, kabelky a tašky z duty free obchodů, budete trávit mnohem více času v uličce, snažit se vše nacpat do přihrádky nad hlavou. Během letu pak budete muset něco bez odkladně najít a během této peripetie se vám podaří někoho udeřit nebo jen zablokovat a věřte mi, to není pěkný začátek vaší dovolené.


7. Nepijte alkohol na palubě.

Tlak vzduchu v letadle se rovná výšce přibližně 2 000 metrů. To znamená, že ve vaší krvi je nížší dostupnost kyslíku, a tak se opijete rychleji než na zemi. Navíc, má alkohol diuretické účinky, což ruku v ruce se suchým vzduchem zadělává na problémy - vysušuje vás.


užitené tipy na cestování letadlem od letušky

TIPY NA CESTOVÁNÍ Z DOMOVA - aneb, když nemůžete vyrazit


8. Přineste si vlastní svačinku

Cateringy leteckých společností nejsou žádná sláva. Jejich jídla jsou obvykle plná soli a prezervativ, ohřívají se ne v nejlepších podmínkách a tak dále. Některé letecké společnosti vám ani neumožňují si jídlo vybrat, mají prostě jedno pro všechny, případně si za tuto službu musíte připlatit. Vždy je lepší se najíst před letem, případně si na palubu vzít něco svého.


9. Oblečte se na to

I když nastupujete na let ze slunečného počasí a téměř z pláže s tropickými teplotami, pak si uvědomte, že tam nahoře je teplota -50 ° C a palubní klima není o nic lepší. Raději si vezměte uzavřenou obuv než žabky, případně ponožky s sebou a pokud ne svetr tak alespoň šátek. Vrátit se z dovolené s angínou, je asi ta poslední věc, kterou byste chtěli.


užitené tipy na cestování letadlem od letušky

10. Zabalte si na jeden den do příručního zavazadla

Stává se to málo kdy, ale stává, že vám ztratí kufry. A to obzvlášť, pokud přestupujete. Pro tahle opatření si vždy balím základní věci do příručního zavazadla a to alespoň na jeden den, abych touhle ztrátou či nemylou situací nebyla zaskočená ani omezená. Můžete tak v klidu pokračovat ve své dovolené.


11. Přineste si svou deku a polštářek

Ve zkratce řečeno, nikdy nevíte, kolik a jakých lidí je použilo před vámi. Pokud si myslíte, že se perou po každém letu, tak jste vedle. Více se o tom rozepisujeme v článku s názvem "Jak neonemocnět během cestování"PIN THIS for later


užitené tipy na cestování letadlem od letušky
užitené tipy na cestování letadlem od letušky

Recent Posts

See All
Capture.JPG

Mathew & Klara

We are a couple who overcame a long-distance relationship and strongly believes that

Life is in our hands

We write about travel-related content and minimalistic lifestyle with natural roots. We want to inspire like-minded people to travel and live sustainably as well as enjoy their everyday life at home together filled with love and happiness.

Read more

Lightroom

presets

Mauritius.png

Download our presets and adjust your photos like us

Youtube

Capture.JPG

Czech e-shop with natural cosmetics and eco products

online courses

LEARN PHOTOGRAPHY, BUSINESS, DESIGN, DRAWING AND MUCH MORE ...

E-book

Beginners guide to professional looking Instagram is an e-book with 34 pages to help you boost the Instagram game.

Canva

igpost-food.png

create designs for social media like a pro!

Graphic design made easy

twisto platba