Přidejte se do naší komunity a stáhněte si Lightroom presets ZDARMA

Hotel Brosundet ve městě Alesund, Norsko


Při plánování cesty do Norska jsme si byli naprosto vědomi, že je to drahá země, nicméně jsme chtěli trochu romantiky a toho skandinávského interiéru. Začli jsme se tedy poohlížet po hotelu a Brosundet to vyhrál na plné čáře. Proč? To kvůli jejich lobby, kde je vše dřevěné, spousty míst k sezení a to kolem velkého krbu, který tomuto místu naprosto dominuje. Fotky nás uchvátily a hodnocení 9,2 nás přesvědčilo o rezervaci.

Hotel se nachází v zátoce, kde i několik hotelových pokojů má tento krásný výhled. Do centra města Alesund je to opravdu za rohem a autobusová zastávka pro příjezd z letiště je co by kamenem dohodil. I díky tomu byl hotel naprosto vyhovující. Pokud však přijedete autem, pak si budete muset najít místečko na parkování někde v přilehlých uličkách. Pokud není označeno zóna jedna, pak je zdarma.

Původní dům na tomto místě (v té době úschovna ryb) bohužel shořel v roce 1904 při ničivém požáru, který pohltil celé město

Příchod do hotelu na vás dýchne krásnou atmosférou. Přívětivou, teplou a takovou domácí, jako kdybyste právě vešli k někomu do domu a praskání ohně tomu jenom přidá.

Sháníte spíš byt či pokoj k pronájmu? Vyzkoušejte Airbnb, s naším odkazem dostanete slevu 725 CZK

Krásný a stylový interiér však není vždy vše a proto musíme napsat i ty nepřijemné řádky o našich zkušenostech.

Přivítání na recepci bylo velmi strohé "Váš pokoj je ve 4. patře. Přeji příjemný pobyt" Z mé karty byl ihned stržen slibovaný obnos, informace o časech snídaně jsme se dozvěděli až z výtahu, o sauně a fitness nás informovaly šipky v lobby, o možnostech odpolední kávy a sladkého občerstvení k dispozici nám nikdo neřekl, nebyli jsme ani informováni o restauraci či hotelovém baru (schované o patro níže bez navigace)

Ve zkratce nám nebyli poskytnuty žádné doplňující informace co se hotelu a služeb týče a na pokoji bohužel nebyla knížečka s informacemi, jako je ve většině ubytování.

Opoledne jsme se šli na recepci zeptat na saunu, kde nám bylo řečeno, že ji musí teprve zapnout. Rezervovali jsme si tedy čas. Na pokoji však nejsou ani pantofle, ani župan, rozhodli jsme se tedy převléct až na místě. Nejedná se však o wellness, ale pouze o saunu o které vám bohužel moc nenapíšu, neboť místnost byla zamčená. Dostali jsme se pouze do převlékárny se sprchou, kde prostory naprosto neodpovídaly designu hotelu, vypadalo to spíše jako na plovárně.

Když jsme šli na recepci se tedy zeptat, jak to chodí, nebo kde je ten problém, bohužel jsme byli ignorováni. Sice na úkor dalšího hosta (tím si však nejsme jisti), ale beze slova či očního kontaktu.

Bohužel tedy tato zkušenost nás zklamala a nemyslíme se, že cena tímto odpovídá. Interiér je opravdu nádherný, ale pokud nemáte dobrý personál, který dotváří tu atmosféru, pak můžete mít lobby vyložené zlatem, ale na zážitku to nepřidá.

Užili jsme si však i snídani, kde bylo od všeho trochu. Drtivá většina potravin byla místních, organická a opravdu už na pohled lákavá a čerstvá. Chléb voněl přes celé lobby a marmeláda z jahod z regionu Valldal byla naprosto vynikající. Všechno tohle doplněné krásným designem, teplým světlem svíček a úžasným výhledem do zátoky.

Video z hotelu a města Alesund

PINTEREST

#luxusníhotel #norsko #alesund #hotelbrosundet

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now