Přidejte se do naší komunity a stáhněte si Lightroom presets ZDARMA

Au-pair - práce v Itálii


Možná jste student, který právě dokončil školu a přemýšlí, kam se dál vrtnout. Vysoká škola nemusí být to pravé ořechové, případně potřebujete promyslet, co vlastně chcete, ale do toho roztočeného kola pohovorů a pracovních dní se vám moc nechce.

Případně jste člověk co právě ztratil práci, rozešel se s partnerem/partnerkou, člověk co touží po cestování a nebo má jen všeho plné zuby a má potřebu utéct.

Tak přesně tam jsem byla já. Přišla jsem o práci, přítele jsem měla na (doslova) druhém konci světa a peněžní zásoby na letenku se tenčily. Spolužáci v té době všichni studovali vysoké školy a má tehdejší představa o tom, jak vypadá dospělý život, se naprosto rozpadla. Musela jsem ven, ale jak.

Chtěla jsem spojit vášeň pro jazyky a cestování a nejjednodušší mi přišla právě práce Aupair. Našla jsem si nějaké agentury a potom, co chtěli registrační poplatek, poplatek za toto a taky tamto, jsem se začala pomalu vzdávat. Našla jsem však stránku Aupairworld, kde se nejedná o agenturu, ale jen o dohodu mezi aupairkou a rodinou. Rozhodla jse se to zkusit. Přišlo mi to také jako dobrá varianta v případě, že by se něco stalo. Nedala jsem do toho peníze, nemám ani smlouvu a tak se mohu prostě sbalit a vypadnout, když bude nejhůř. Nejsem pesimista, ale realista a připravená na všechno.

Nechtěla jsem po vzoru všech jet do US nebo UK, jednak také kvůli letenkám, na které jsem neměla a nehodlala si brát od rodičů a viděla jsem to spíše na hory a tak jsem se rozhodla pro Itálii.

Během měsíce jsem na čas změnila svou adresu. Šlo to rychle, vyměnili jsme si pár emailů a dva skype hovory a už jsem byla na cestě. Pokud jste nikdy nenavštívili Bormio a jste fanouškem lyžování a Alp, tak jsem si jistá, že by se vám tam velice líbilo, stejně jako mě. Od chvíle, kdy jsem přijela, jsem z toho všeho měla dobrý pocit a to je pro mě důležité!

Rodina byla naprostoúžasná a laskavá a to ne jen ta přímá, u které jsem pracovala, ale také jejich příbuzní a babička a další. Všichni mě opravdu přijali do rodiny a jsme neustále v kontaktu. Dvakrát jsme se už i navštívili.

Dostala jsem svůj pokoj s výhledem na hory a vlastní koupelnu, probrali jsme peníze a volné neděle a druhý den jsem se probudila v 7 hodin ráno, abych se postaral o dvě děti ve věku 2 a 4 let.

Nebudu lhát, že to bylo vždy jednoduché a sluníčkové. Děti mohou být náladové (někdy dost), nemocné, stejně tak jako vy můžete trpět horečkou, ale stále se o ně musíte starat. Může se vám stýskat po domově, nebo budete trochu trpět depkama - mluvím sama za sebe. To když byly krátké zimní dny a slunce rychle končilo za horama a město upadalo do stínu.

Takže ano! Vycestovat jako Aupair stojí za to a mohu vřele doporučit. Pokud si nejste jistí, chcete to jenom zkusit, pak díky těmto stránkám si můžete najít rodinku i jen na pár měsíců. Agentura vás zaváže na rok, když se však dohodnete pouze s rinkou, pak máte i mnohem větší peníze a každé tři měsíce můžete být v jiné zemi třeba.

#aupair #cestování #hlídánídětí #prácevzahraničí

1 comment
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now